Autor:
Andero Kalju

Konverentsil „Kliinik 2024“ vaadatakse tulevikku

29.–31. jaanuaril toimub Tartus V Spa konverentsikeskuses konverents „Kliinik 2024“, kus räägitakse suutervisest, südame-veresoonkonnahaigustest ja mikroobide sekveneerimisest.

Kolme päeva jooksul tuleb juttu ka artroosist ja endoproteesimisest, liigutushäiretega patsientidest, südamerütmihäiretest, harvikhaigustest, rasedate DNA-põhisest sõeluuringust, vaagnapõhjaelundite häiretest ning paljudest teistest teemadest. Ettekandeid peavad tunnustatud arstid, teadlased ja spetsialistid nii Eestist kui ka välismaalt.

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja Eve Undi sõnul on selleaastase konverentsi keskmes ägedate isheemiliste seisundite ja mitmesuguste krooniliste haiguste valdkondadeülene käsitlus. „Tutvustatakse viimaseid arengusuundi personaalmeditsiinis, hambaarstiteaduses, farmaatsias ja teistes kliinilistes valdkondades. Konverentsi läbiv küsimus on ilmekalt sõnastatud viimases sessioonis: „Mida teame aastal 2024?“,“ rääkis Unt.

Tänavu juba 33. korda toimuvale konverentsile on oodatud arstid, hambaarstid, füsioterapeudid, õed, ämmaemandad, apteekrid ja teised tervishoiutöötajad. Konverentsi kantakse üle ka veebis. Konverentsile saab registreeruda 17. jaanuarini, veebis osalemiseks 25. jaanuarini. Tutvu kavaga ja registreeru kodulehel.

Konverentsi „Kliinik 2024“ korraldab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus. Igal aastal osaleb konverentsil umbes 500 tervishoiutöötajat üle Eesti.

Teaduskonverentsi publik

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile!

jooksjad staadionil

Sportlased on sageli valmis väärkohtlemist taluma tulemuste nimel

Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitas, et juba 12 nädalaga on sprindi intervalltreeninguga võimalik parandada rasvunud noorel mitmeid tervisenäitajaid.

Marit Saluse doktoritöö: rasvunud teismelise elukvaliteeti võib tõsta juba lühike kehaline pingutus